Airman » Пт ноя 20, 2015 20:50:20
Действительно, а куда-ж сия орава "честнейших из чеснейших" подевалася?
Куди поділи ДАЇшників?
Скучають дома, отримують зарплату, іноді регулюють рух і думають чим би зайнятися
21.11.2015 г. в 16:01
На вулицях Києва останні місяці ми бачили нових поліцейських.
Стара міліція переважно ховалася в метро, тобто несла службу там, сиділа по райвідділах та зрідка регулювала рух на дорогах. Їм платили зарплату, але на роботу практично не викликали. Чи отримуватимуть зарплату після 7 листопада вони не знають. «Багато хто з нас хоче потрапити до відділу, де працюють інженери, що контролюють дороги».
Віталій (прізвище просив не називати) прийшов в ДАЇ відразу після армії і працює вже 16 років. Живе з сім’єю в будинку неподалік від Києва. Чоловік лікується у стоматолога, через що декілька разів відкладав зустріч.
«З 28 серпня ДАЇ офіційно ліквідоване і ми перебуваємо в «підвішеному» стані: нас викликають на роботу для супроводу делегацій , охорони велопробігів, кінозйомок, мітингів. Зарплату платять, але частинами. Що буде далі дізнаємось 7 листопада.» – розповідає він.
«Ніхто точно не знає, що нас очікує. Дехто переводиться у Державну службу охорони, у Департамент громадської безпеки, ще кудись. Молодь шукає іншу роботу, хто як». За словами сержанта, патрульно-постову службу Києва також викликають для охорони масових заходів.
Столичне Управління кадрового забезпечення МВС України повідомило, що з 1 травня по 1 вересня 2015 року в Києві звільнено 64 працівники ДАЇ та 426 працівників патрульної служби.
А загалом відбір на службу в поліцію до кінця року охопить 20 міст України і планується набрати до 6 тис. поліцейських.
Мій інший співробітник Максим (теж прізвище просив не називати) пробував вступити до нової поліції, але не пройшов за станом здоров’я. Тепер обирає між кар`єрою особистого охоронця та кабінетною роботою.
«Нещодавно нас збирали і речник голови МВС, здається, пропонував йти до поліції Метрополітену, ДСО, батальйонів «Київ-1» і «Київ-2», «Золоті Ворота», шукати іншу роботу. Багато хто з нас хоче потрапити до відділу, де працюють інженери, що контролюють дороги . Зараз збираємо необхідні документи, довідки. Переатестація буде якщо в тебе вже є конкретна посада, а поки необхідні документи для рапортів, заяв. Але посади точно не для всіх будуть: занадто багато людей виведено «поза штат» .
Хлопець розповідає, що в київському ДАЇ приблизно півтори тисячі співробітників : п’ятсот людей у районних відділах і ще тисяча - в полку. Полк складається з двох батальйонів, які працювали на дорогах, а також супроводжували делегації. На думку Максима, приблизно 500 «ДАЇшників» мають залишити для врегулювання заторів та супроводу високопосадових осіб:
«Вони будуть переатестовані,і , думаю, туди йтимуть саме «ДАЇшники» полку - які вміють регулювати, знають як це робити. Скоріше за все їх і наберуть. Нові поліцейські не дуже на цьому знаються, а люди, що пропрацювали 10-15 років на дорогах, вміють «витягувати» транспорт, можуть дорогу всю «витягнути» за 2-3 хвилини, якщо потрібно.
Такі регулювальники не спинятимуть машини, але для масових заходів, важливих делегацій будуть перекривати, звільняти дороги».
Максим зазначає, що складно тим, хто пропрацював в ДАЇ 17-18 років: «У нас пенсію отримують за вислугою, потрібно 20 років стажу. Кому залишилось небагато , пробують переводитись до до райвідділків, Департаменту громадської безпеки, Державної служби охорони. Там , напевно,будуть вакансії, їм люди завжди потрібні, надовго не затримуються…»
Директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хвильовий вважає, що треба залишати працювати в МВС лише кращих, тих, які не заплямували себе і відповідають новим вимогам до поліції: «2-3 роки до пенсії нічого не значать, якщо особа не здатна пройти конкурс/атестацію. Жорстко, але це так. У цілому це врегульовано в Прикінцевих та Перехідних положеннях Закону "Про Національну поліцію"».
Експерт говорить, що для осіб передпенсійного віку мають бути створені можливості для того, щоб вони, за бажанням, могли б обрати службу на нижчих посадах:
«Всіх звільняти не потрібно, лише тих, хто не здатен пройти конкурс чи атестацію. У тому числі пропонуватимуть нижчу посаду: погодився - залишився, ні - ні. Працевлаштування тих, хто не відповідає новим вимогам – це турбота держави. Мають відкриватися курси перекваліфікації, створюватися податкові канікули для бажаючих зайнятися підприємництвом тощо».
Як повідомляє прес-служба МВС працівники ДАЇ та патрульно-постової служби Києва на рівні з усіма іншими могли вступати у нову поліцію і серед нових поліцейських є 5-10% колишніх міліціонерів.
Тим, кому більше 35 років, в разі проходження конкурсу/переатестації (які передбачені для усіх співробітників МВС після 7 листопада, тобто після вступу в силу нового закону про Національну поліцію) будуть запропоновані посади дільничних інспекторів, співробітників міліцейського спецназу «КОРД» тощо.
З ранку до ночі сидиш в автобусі, в бронежилеті, і на кожний захід, на мітинг, їдеш і стоїш там
Наразі організаційно-штатна структура МВС розробляється. Відповідно до чинного законодавства офіційні кортежі для супроводу делегацій поки залишаються, а безпосередньо функції ДАЇ перебрала на себе поліція.
Даїшник Максим , хоча й займається спортом з дитинства, сам «на лінію», йти не хоче: «Якщо чесно, немає бажання працювати в охороні громадської безпеки і «дохнути» там: з ранку до ночі сидиш в автобусі, в бронежилеті, і на кожний захід, на мітинг, їдеш і стоїш там.
А як ми бачимо з останніх подій, зараз ще й гранату в тебе можуть кинути чи по шолому палкою «надавати»…
Та навіть з новою поліцією: люди зараз якісь озлоблені, як не подивишся, так в кожному відео вони цих поліцейських намагаються в чомусь зачепити, підколоти, все їм не подобається».
В цілому до реформи МВС юнак ставиться позитивно, хоча й зазначає, що «з тим же ефектом можна було б і за старою міліцією встановити такий же контроль і дати високу зарплатню, і був би такий же результат». За словами Максима, при звільненні їм можуть надати одноразову допомогу у 20 000 грн і це буде безсумнівною перевагою. Але чи будуть виплачувати ці гроші не впевнений.
Тим часом сержант ДАЇ Віталій не знає чим зайнятися в майбутньому і просто чекає: «7 листопада міліція ліквідувалася, а ми й досі не знаємо, що буде далі. Це тільки в Міністерстві знають. Як командир скаже, так і буде, я ж не командир». В кінці розмови Віталій відверто зізнається, що за всі роки служби міліцією «переситився».
- Вложения
-

- b-00001858-a-00000436.jpg (10.4 KiB) Просмотров: 4407
Прошлое - забыто, будущее - закрыто, настоящее - ДАРОВАНО ...