Ees » Вт сен 25, 2007 23:31:58
Пам’ятка для громадян України,
які в’їжджають до Республіки Македонія
Рекомендації консульської служби
У разі затримання чи обмеження Вашої свободи у будь-якій формі, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.
При виїзді за кордон беріть з собою також копію (бажано, нотаріально засвідчену) внутрішнього паспорту, що в разі Вашого звернення до консула з приводу втрати закордонного паспорта значно прискорить оформлення необхідних документів для повернення в Україну.
Після прибуття до місця Вашого перебування в Македонії, зареєструйтесь в Посольстві України в Республіці Македонія. Це допоможе консулу:
· знайти Вас у випадку, якщо Вас терміново будуть розшукувати члени Вашої сім'ї в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення тощо;
· допомогти Вам у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо);
· значно спростити процедуру видачі Вам, в разі необхідності, документів на повернення в Україну.
У разі погроз на Вашу адресу чи виникнення інших подібних ситуацій, повідомляйте, що в разі Вашого неповернення у певні строки чи зникнення, про це стане негайно відомо Вашим родичам, знайомим або консульському співробітнику дипломатичного представництва України, де Ви зареєструвались.
Інформація, яку Ви надаєте консулу, є конфіденційною. Вона може бути оприлюднена тільки з Вашої згоди і тільки особам, яких Ви на це уповноважили.
ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ! Злочин проти Вас легше попереджати ніж виправляти.
Якщо Вам пропонують "привабливу" роботу (танцюристкою, офіціанткою в барі чи ресторані, гувернанткою тощо), Ви можете стати об'єктом посягання злочинців, які займаються торгівлею людьми. Відсутність знань про країну, умови перебування та працевлаштування в ній не повинна спонукати Вас довіряти свою долю сумнівним посередницьким структурам, які заробляють на "перепродажу" робочої сили закордонним замовникам.
Нелегальне працевлаштування за кордоном є правопорушенням, яке карається законом i тягне за собою адмiнiстративну вiдповiдальнiсть з подальшою депортацiєю з країни та забороною на в'їзд до неї на певний строк. Отримання ж туристичних вiз передбачає саме туристичний характер поїздки, а не виїзд за кордон з метою подальшого працевлаштування. Iноземцi, якi не отримали дозвiл на роботу у встановленому законодавством країни перебування порядку, вважаються нелегальними мiгрантами.
Необхiдною передумовою легального влаштування за кордоном на роботу є, зокрема, отримання до в'їзду в країну дозволу на працевлаштування. Для отримання такого дозволу, як правило, вимагається пiдтвердження вiд служби зайнятостi вiдповiдної країни, наявнiсть страхового забезпечення та iнших необхiдних документiв вiд iноземного роботодавця.
Завжди пам'ятайте, правовий захист за кордоном Вам як громадянину України може забезпечити тільки консульська установа України.
Слiд також зазначити, що правовий захист за кордоном громадянина України може бути забезпечений консульською установою нашої держави тiльки в межах законодавства країни перебування.