Страхование, кредиты, ПДД, и т.д.
Nik
- Nik
- Сообщений: 20080
- Зарегистрирован: Сб май 10, 2008 11:47:55
- Откуда: Харкiв
- Авто: Nissan Qashqai 2л. CVT
- Сайт
Юридич. ликбез по общению с ДАI, скасування постанов у судах
Пт июл 03, 2009 22:56:11
Я совсем не юрист , это просто из моего личного опыта или как собираюсь поступать в таких случаях.
Но совсем не помешают комментарии (что-то исправим-подкорректируем-добавим) людей с юридич.образованием или связаных с похожими вопросами форумчан, личный опыт.
Не нужно быть адвокатом, чтоб знать свои права. Знание же своих прав дает нам множество преимуществ. Инспекторы ГАИ нарушают закон так же, как и мы.
Как вести себя с ГАИ. Несколько практических советов автомобилистам.
В свете принятия нового закона о нарушениях ПДД хочется более подробно поговорить о том как себя вести при остановке вас ГАИ. Что нужно делать и что не нужно делать общаясь с госавтоинспектором.
Существует два варианта остановки ГАИ - за нарушение и “просто так” - проверка документов, дыхните и т.п. Рассмотрим эти варианты.
Вариант первый: едем с утра на работу, стоит патруль и “косит” - тормозит всех подряд, проверяет документы, “дыхните” и т.п. Останавливают. Стандартная ситуация : бур-бур-бур, инспектор Петренко, Ваши документы. Наши действия :
1. Никогда не выходим из машины. У инспектора ГАИ нет права это требовать. Он (если сильно умный) может вспомнить, что он работник милиции, и согласно закона Украины “О милиции” мы должны выполнять законные требования работника милиции. Мы указываем на то, что в данной фразе ключевое слово “законные”. Вывод: из машины не выходить, говорить через опущенное стекло.
2. Мы имеем право убедиться (перед тем как дать свои документы), что этот инспектор действительно является работником ГАИ. Мало ли кто может форму и жезл где взять. Поэтому ссылаясь на ст.5 закона “О милиции” ТРЕБУЕМ предъявить удостоверение работника милиции. Очень желательно ФИО и номер удостоверения переписать. Это даст понять инспектору, что в случае чего мы точно знаем, на кого конкретно жаловаться. Кроме того, очень желательно сверить лицо в удостоверении с “оригиналом”. Они ж это делают когда смотрят наши права? Вот и мы сделаем.
3. Согласно закона Украины “О дорожном движении” мы имеем право знать, по какой причине нас остановили. ТРЕБУЕМ сказать причину остановки. Помним, что “проверка документов” - это не причина, а желание инспектора. Проверка документов - процедура для нас унизительная, она отнимает наше время и нервы. Если бы нас под домом каждое утро останавливал ППСник и просил предъявить документы - мы б обиделись? Вот на работника ГАИ мы тоже обижаемся, зачем нас отвлекать, если мы ничего не нарушили. В последнее время модным среди работников ГАИ стали такие причины остановки :
а) Вы не пристегнуты. Нарушение 100%. Советую всем пристегиваться ВСЕГДА. Я сам так делаю, и у меня не возникает проблемы, какой скрепкой куда совать, чтоб проклятый датчик не пищал. А на самом деле однажды это спасет жизнь. И у ГАИ меньше поводов для остановки.
б) Операция “Зброя-Выбухивка”. Это хорошая отмазка, но не имеющая, как правило, ничего общего с реальностью. Как устанавливается: звоним в телефон доверия ГАИ (в каждом городе свой, инспектор вообще-то должен его Вам дать, если попросите) и говорим, что там-то и там-то стоит патруль, говорит что проводит операцию, а у нас подозрения что это не так. Вопросы у инспекторов заканчиваются, как правило, сразу же.
в) Характер Вашего движения вызвал подозрение что Вы нетрезвы, поэтому “дыхните”. Отвечаем, что дышать инспектор будет дома на жену, в трубочку они тоже подышат все вместе, а мы будем проходить экспертизу ТОЛЬКО в наркологии, куда поедем ТОЛЬКО на их машине и ТОЛЬКО за их счет. Кроме того, намекаем, что потерянное время будет указано в жалобе в прокуратуру, а данные инспектора у нас записаны. Желание у них, как правило, сразу отпадает (кроме случаев, если Вы действительно пьяны).
4. Иногда у инспекторов возникает желание “откройте багажник”. Помним, что это ПРОСЬБА, а не требование. Требовать такие вещи у них нет законного права. Они могут провести только внешний осмотр, а не обыск. Они законно даже открыть дверь машины не могут - это уже обыск. Тем более бардачок, салон, багажник. Существуют варианты, когда они стоят вместе с “Беркутом” и проводят действительно какие-то операции. Требуют провести обыск багажника. Помним, что они там могут “найти” что-то, чего там никогда не было, например укроп, завернутый в газету “Сельская жизнь”. Поэтому ТРЕБУЕМ составить сперва протокол об административном задержании и обыске в присутствии двух понятых, а потом уж открываем багажник. Как правило, после Ваших законных требований, желание осматривать багажник отпадает.
5. Помним, что по Конституции у нас в Украине один государственный язык, поэтому в случае невежливого общения с Вами, мы имеем полное право упереться и сказать “Я вас не розумию” (актуально для восточных регионов). Сам так часто делаю, помогает.
6. Помним, что инспекторы часто сами нарушают Закон. Например, работают в “нерабочее время”, поэтому учимся всегда обращать внимание на :
а) Есть ли у инспектора жетон? Если нет, то почему? А должен же быть!
б) На каком авто стоит инспектор? Если это авто частное, то почему? Кому оно принадлежит? Инспектор не обязан давать Вам ответы на вопросы, но мы ж можем и через прокуратуру поинтересоваться, о чем инспектору и сообщаем.
в) Обращаем внимание на то - есть ли на их машине техосмотр? А я вам скажу, что ГАЙцы на частных авто часто без техосмотра. Обращаем на это внимание инспектора и снова вспоминаем про прокуратуру.
г) Помним про телефон доверия, мы можем позвонить туда с мобильного всегда и указать на наши подозрения. Выводы: если все делать по закону, то останавливая нас, инспектор тратит своего времени не меньше, чем Вашего, а нервов, пожалуй, даже больше. И чем больше будет встречаться им таких “умных” на дороге, тем реже они этих “умных” будут тормозить. Меня, например, уже практически никогда не тормозят. Попробуйте хотя бы раз процедуру полностью: посмотреть внимательно его документы, жетон, обратить внимание на их автомобиль, поинтересоваться причиной остановки, позвонить в тел. доверия. Через неделю Вашу машину будут в страшном сне видеть все гайцы Вашего города.
Вариант второй: остановка за нарушение.
1. Никогда не даем денег гайцам. Помним, что когда Вы даете денег гайцу, Вы, во-первых, сами нарушаете закон - даете ВЗЯТКУ ДОЛЖНОСТНОМУ ЛИЦУ ПРИ ИСПОЛНЕНИИ. Во-вторых, Вы перечёркиваете все, что было написано мной выше. Закон более не на Вашей стороне. И вообще, не за что ему давать денег - он Вам и так сделать ничего не может. Не нервничаем, ведем себя вежливо и спокойно.
2. Аналогично варианту первому, из машины не выходим, предлагаем писать протокол, на их приглашения в их машину - отказываемся. Не имеют права требовать.
3. После составления протокола ВНИМАТЕЛЬНО его читаем. Все ли графы заполнены? Правильно ли все указано?
4. В протоколе есть три места для подписи: под нарушением, под комментарием и под тем, что со ст.63 Конституции и ст. 268 КоАП нас инспектор ознакомил. ТРЕБУЕМ ознакомить. Советую предварительно с ними самому ознакомиться, чтобы отличать блеяние инспектора от закона. Помним, что украинское законодательство на украинском языке, блеяние про права и обязанности на русском пусть рассказывают россиянам заезжим. А мы требуем на гос. языке (актуально для восточных регионов). В случае, когда инспектор не знает законов и не может ознакомить с вышеуказанными статьями - пишем об этом в комментариях к протоколу. Под разъяснением статей подпись НЕ СТАВИМ.
Статья 268 КУоАП:
(Положення частини першої статті 268, за яким обмежується
право на вільний вибір особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, як захисника своїх прав, крім адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи втратили чинність як такі, що є неконституційними на підставі Рішення Конституційного Суду N 13-рп/2000 ( v013p710-00 ) від 16.11.2000 ) Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи,
виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 160-2, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, частиною першою статті 185-3, статтями 185-7 і 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою. У разі ухилення її від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (міліцією) піддано приводу.
Законами України може бути передбачено й інші випадки, коли явка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в орган (до посадової особи), який вирішує справу, є обов’язковою.
(Стаття 268 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 316-11 від 29.05.85, N 4452-11 від 21.08.87, N 7445-11 від 27.04.89, N 8918-11 від 07.03.90, N 9166-11 від 04.05.90, N 647-12 від 18.01.91, Законами N 386/96-ВР від 01.10.96, N 2342-III від 05.04.2001, N
2635-IV від 02.06.2005)
статья 63 конституции Украины:
Лицо не несет ответственности за отказ давать показания или объяснения в отношении себя, членов семьи или близких родственников, круг которых определяется законом.
Подозреваемый, обвиняемый или подсудимый имеет право на защиту.
Осужденный пользуется всеми правами человека и гражданина, за исключением ограничений, определенных законом и установленных приговором суда.
5. В комментариях ВСЕГДА пишем фразу “С протоколом не согласен, ничего не нарушал, аргументы приведу в суде”. Даже если нарушал и согласен. Это нам поможет в дальнейшем. Выдам небольшую тайну: за каждый “несогласный” протокол инспекторов заставляют писать пояснения, либо просто дрюкают, поэтому многие такие протоколы не доезжают дальше машины инспектора.
6. В случае превышения скорости помним, что на приборе не написано, что это МОЯ скорость. Доказать это невозможно без видео. А видео, как и другой техники, у них нет.
7. Помним, что в нашей стране виноват я или нет - решает НЕ инспектор, а СУД. Поэтому инспектора не боимся, спорим. Помним, что забрать права у них полномочий нет, забрать номера у них полномочий нет, забрать машину у них полномочий нет. НИ ПРИ КАКИХ ОБСТОЯТЕЛЬСТВАХ, кроме отсутствия техосмотра. В таком случае - на штрафплощадку. Поэтому за прохождением техосмотра следим. Рассказы про “щас заберу права”, “сниму номера”, “машину на штрафпрощадку” - это запугивание, о чем не забываем указать в протоколе. Даже если Вы едете без документов или машина не Ваша.
8. Также на забываем указать в протоколе номер и марку автомобиля, на котором стоял инспектор (если автомобиль частный). Аналогично с техосмотром на его автомобиле. Перед законом все равны, и работники ГАИ тоже должны проходить техосмотр, а эксплуатировать автомобиль без него не имеют права.
9. Есть такой вариант, что инспектор, почуяв неладное, НЕ ДАЕТ Вам протокол, чтоб Вы туда не написали “лишнего”. Помним, что это незаконно, ТРЕБУЕМ протокол для подписи и комментариев. В случае отказа - звоним в телефон доверия и жалуемся. Выводы: да, такое оформление занимает больше времени, чем дать десятку, но имеет ряд преимуществ :
а) это ЗАКОННО
б) это заставит гайцов запомнить Вашу машину и больше ее не тормозить от греха подальше
в) увеличивая количество людей, которые не бегут с трясущимися руками к инспектору с “десяточкой”, мы заставляем их РАБОТАТЬ ПО ЗАКОНУ, а не отжирать пузо и отрабатывать рефлекс выбрасывания жезла.
Добавлено спустя 40 минут 19 секунд:
Если Вас остановили за предполагаемое нарушение и составляют протокол о нарушении и собираются написать постанову со штрафом на месте нарушения заявите о ходатайстве (нужно возить с собой образец) о правовой помощи, т.к. Вы читать-писать не умеете

, при рассмотрении дела (то есть при составлении постановы) и хотите воспользоваться юридической помощью адвоката - это Ваше право!
ХОДАТАЙСТВО
о предоставлении права на защиту (в порядке ч. 1 ст. 268 КУоАП: "лицо, привлекаемое к административной ответственности, имеет право: ...заявлять ходатайство")
"___" _____________ 200_ года относительно меня составлен протокол _____________ о совершении мной административного правонарушения, предусмотренного ч. __ ст. _____ КУоАП.
Согласно ч. 1 ст. 268 КУоАП лицо, привлекаемое к административной ответственности, имеет право: ...при рассмотрении дела пользоваться юридической помощью адвоката, другого специалиста в сфере права, который по закону имеет право на предоставление правовой помощи лично или по поручению юридического лица.
Указанное право на правовую помощь гарантируется статьей 59 Конституции Украины: "Каждый имеет право на правовую помощь... Каждый свободен в выборе защитника своих прав". Данное право является нерушимым и не может быть ограничено ни к коем случае в силу ст. 64 Конституции Украины: "Конституционные права и свободы человека и гражданина не могут быть ограничены, кроме случаев, предусмотренных Конституцией Украины. В условиях военного или чрезвычайного положения могут устанавливаться отдельные ограничения прав и свобод с указанием срока действия этих ограничений. Не могут быть ограничены права и свободы, предусмотренные статьями ...59,... настоящей Конституции".
Поскольку в совершении административного правонарушения виновным себя не считаю и не владею достаточными знаниями в области законодательства об административных правонарушениях, мне необходима квалифицированная правовая помощь при рассмотрении настоящего дела, в частности для составления и написания основательных возражений и объяснений, предоставления дополнительных документов, установления необходимых фактов.
Учитывая изложенное, руководствуясь ч. 1 ст.268 КУоАП, ст. ст. 59, 64 Конституции Украины, с целью всестороннего, полного и объективного выяснения обстоятельств дела, решения его в точном соответствии с законом
П Р О Ш У:
1. Приобщить данное ходатайство к материалам дела об административном правонарушении.
2. Предоставить мне возможность реализовать мое право на правовую помощь.
3. Предоставить мне время для выбора защитника моих прав, в связи с чем рассмотрение дела об административном правонарушении отложить на другую дату.
4. О дате, времени и месте рассмотрения дела сообщить в письменном виде.
"___" _________ 200_ года _______________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Повторюсь:
Я совсем не юрист , это просто из моего личного опыта или как собираюсь поступать в таких случаях.
Но совсем не помешают комментарии (что-то исправим-подкорректируем) людей с юридич.образованием или связаных с похожими вопросами форумчан.
Последний раз редактировалось
Nik Сб июл 04, 2009 10:21:51, всего редактировалось 2 раз(а).
Такое
Заявление о продлении срока опротестования и админ.позов писал я(всё принято к рассмотрению, измнил только свои данные- нравится фамилия Шапиро. Гаишников фамилии настоящие!):
До Орджонікідзевського районного суду м. Харкова
знах. за адресою пр. Орджонікідзе, 7, м.Харків
Шапиро Миколи Вікторовича ,
прож. за адресою : м.Харків , вул. Меторбудівна , 9 , кв.47
Паспорт МК №322223 виданий Орджонікідзевським
МВМ м. Харкова 13 січня 1996 року
На постанову : серія АХ № 072237 від 27 лютого 2009 року
інспектора Чугуївського взвода ДПС ДАІ УМВСУ в Харківській обл.
ст. пр-ка міл. Іванченко С.М.
мисцезнаходження : вул. Гвардійська, 31, м. Чугуїв, 63500
У справі про адміністративне правопорушення,
передбачене ч.1 ст.122 КпАП України,
Заява
Прошу поновити мені строк оскарження постанови серія АХ № 070137 від 27 лютого 2009 року про накладення на мене , Шапиро Миколи Вікторовича , адміністративного стягнення по ст. 122 ч. 1 КУпАП в розмірі 340 (триста сорок грн.) гривень.
Зазначена копія постанови була відправлена 13 березня 2009 року поштою і виявлена в поштовій скриньці мною лише 14 березня 2009 року , про що говорить штемпель з датою вступу в поштове відділення зв'язку м. Чугуєва , а саме 13.03.09.
Додаток:
• копія поштового конверту;
•ксерокопія копії постанови;
• ксерокопія фотознімку, доданого до копії постанови.
„16” березня 2009 р. Шапиро М.В.
Добавлено спустя 4 минуты 13 секунд:
До Орджонікідзевського районного суду м. Харкова
знах. за адресою пр. Орджонікідзе, 7
Начальнику УДАІ ГУМВС України в Харківській обл.
Полковнику міліції Швидкому І. І.
61013, м. Харків , вул. Шевченко , 26
Шапиро Миколи Вікторовича ,
прож. за адресою : м.Харків , вул. Меторбудівна , 9 , кв.47
Паспорт МК №0322223 виданий Орджонікідзевським
МВМ м. Харкова 13 січня 1996 року
На постанову : серія АХ № 072237 від 27 лютого 2009 року
інспектора Чугуївського взводу ДПС ДАІ УМВСУ в Харківській обл.
ст. пр-ка міл. Іванченко С.М.
місцезнаходження : вул. Гвардійська, 31, м. Чугуїв, 63500
У справі про адміністративне правопорушення,
передбачене ч.1 ст.122 КпАП України,
СКАРГА.
Ця скарга підлягає розгляду у судах на підставі ст..288 ч.3 КпАП України, яка прямо передбачає право особи оскаржити до районного (прирівняного до нього) суду постанову органів державної влади та посадових осіб, до яких належать і органи ДАІ та їх посадові особи, і не містить виключення для постанов, винесених у порядку ст..14-1 КпАП України.
Зазначена постанова винесена 27 лютого 2009 року за результатами застосування фіксації порушень ПДР засобами фото- та відеофіксації, що працюють у автоматичному режимі, у відповідності до ст..14-1 КпАП. та направлена мені поштою лише 13 березня 2009 року, про що вказує печатка на конверті у якому надіслано копію постанови.
Проте така постанова не відповідає вимогам закону з таких підстав:
Прилад Візір № 0812360 , яким проводився нагляд за дорожнім рухом з метою фіксації порушень ПДР, не є автоматичним засобом фото- чи відеофіксації, оскільки він знаходиться у співробітника ДАІ, керується ним безпосередньо (визначаються ті параметри, які фіксуються приладом, зокрема, швидкість, абощо, об’єкт зйомки, її режими, кут огляду приладу, а також саме головне – щоб зафіксувати порушення треба уручну внести на карту пам'яті приладу . Між тим, ст..14-1 КпАП України передбачає, що для її застосування (ст..14-1 КпАП України) необхідно, щоб фіксація велася саме засобами фото-, кіно- або відео зйомки, які працюють у автоматичному режимі. За таких умов, така фіксація не відповідає вимогам закону, до того ж, не сприяє виконанню основних завдань міліції і, зокрема, ДАІ по профілактиці та припиненню правопорушень.
У тексті постанови зазначено, що я, власник транспортного засобу, „керував транспортним засобом” у зазначений у постанові час у зазначеному місці. Проте для таких висновків у особи, яка винесла постанову, не було жодних підстав. На місці ніби-то порушення мене ніхто не зупиняв, постанову та протокол не складав. Якщо постанова виноситься щодо особи, яка безпосередньо керувала транспортним засобом, то ця постанова повинна бути винесена у загальному порядку. Якщо постанова виноситься за результатами фотофіксації, у порядку ст..14-1 КпАП, то ця постанова не повинна містити тверджень, що саме зазначена особа керувала транспортним засобом. Отже, така постанова підлягає скасуванню, як винесена із порушенням закону.
До того ж, у постанові відсутні вказівки на те, хто саме проводив фото фіксацію. Між тим, це повинно бути зафіксовано, тим більше, що у відповідності до п.13.2 Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України (затверджено Наказом МВС 13.11.2006 N 1111), до використання спеціальних засобів нагляду за дорожнім рухом допускаються лише співробітники, які вивчили інструкції та склали заліки з використання цих приладів. Тому при оцінці як законності, так і достовірності фіксації порушень ПДР необхідно мати відомості про цих співробітників.
Відповідно до пп..12.2, 12.3 зазначеної Інструкції, визначено виключний перелік способів та тактичних прийомів нагляду за дорожнім рухом. При цьому нагляд за рухом з автомобіля без спеціального пофарбування та спеціальних сигналів допускається виключно у випадках руху у потоку транспорту. А використання приватних транспортних засобів не допускається взагалі. Між тим, з фото, доданого до оскаржуваної постанови, видно, що зйомка велася з автомобіля, який припарковано. Це також говорить про порушення нормативних актів МВС при фіксації порушень, та перешкоджає застосуванню її результатів для притягнення осіб до адміністративної відповідальності.
У протоколі про адміністративне правопорушення та постанові відсутні докази належності виміряної швидкості саме моєму автомобілю. Встановити та довести, що вимірювалася швидкість саме мого автомобіля, неможливо, а за таких умов різниця у кілька секунд може означати, що насправді виміряне швидкість автомобіля, який рухався у кількох десятках метрах від мого автомобіля або взагалі у протилежному напрямку від мого автомобіля.
У відповідності до стст.10-15 Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність”, на вимірювання у сфері, у якій їх результат можуть бути використані у якості доказу по справі, розповсюджується державний метрологічний нагляд. За таких умов кожен засіб вимірювальної техніки має бути укомплектований документами про допуск даного типу засобів вимірювальної техніки для використання в Україні та про повірку даного примірника засобу вимірювальної техніки. Таких документів мені співробітником ДАІ надано не було через вищеперелічені причини.
Якщо співробітник ДАІ під час вимірювання тримав вимірювальний пристрій у руці, що робить можливим рух назустріч автомобілю , швидкість якого вимірюється, внаслідок чого відносна швидкість, зафіксована приладом, збільшується на декілька км./год.
На підставі викладеного, керуючись стст.287, 288 КпАП України,
ПРОШУ:
1.Оскаржувану постанову скасувати, а справу про адміністративне правопорушення щодо мене закрити за відсутністю у моїх діях складу такого правопорушення.
2.Притягнути до відповідальності інспектора Чугуївського взвода ДПС ДАІ УМВСУ в Харківській області ст. прапорщика міліції Іванченко Сергія Миколайовича за свідомо незаконне притягнення до адміністративної відповідальності по постанові серія АХ № 072237 від 27 лютого 2009 року Шапиро Миколи Вікторовича , який був позбавлений можливості взяти участь в розгляді своєї справи, був позбавлений можливості давати свої пояснення, представляти докази і інші матеріали для винесення законної постанови.
Додаток:
•ксерокопія копії постанови;
• ксерокопія фотознімку, доданого до копії постанови;
• копія поштового конверту;
• копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
• фотокопія виписки з інструкції до вимірника швидкості «Візір»(три сторінки);
„16” березня 2009 р. Шапиро М.В.
Добавлено спустя 20 минут 38 секунд:
Второй раз я писал уже "со знанием дела", только не по Визиру , а
по Беркуту.
До Орджонікідзевського районного суду м. Харкова
знах. за адресою пр. Орджонікідзе, 7
Відповідач: прапорщік міліції Довганенко С.М.
інспектор Чугуївського взводу ДПС ДАІ УМВСУ в Харківській обл.
місцезнаходження : вул. Гвардійська, 31, м. Чугуїв, 63500
По постанові : серія АХ № 132215 від 7 червня 2009 року
інспектора Чугуївського взводу ДПС ДАІ УМВСУ в Харківській обл.
місцезнаходження : вул. Гвардійська, 31, м. Чугуїв, 63500
Копия: Начальнику УДАІ ГУМВС України в Харківській обл.
Полковнику міліції Швидкому І. І.
61013, м. Харків , вул. Шевченко , 26
Позивач: Шапиро Микола Вікторович ,
прож. за адресою : м.Харків , вул. Матробудівна , 19 , кв.47
Паспорт МК №322223 виданий Орджонікідзевським
МВМ м. Харкова 13 січня 1996 року
У справі про адміністративне правопорушення,
передбачене ч.1 ст.122 КпАП України,
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ .
Прошу скасувати Постанову серія АХ № 132215 від 7 червня 2009 року .
Цей адміністративний позов підлягає розгляду у судах на підставі ст..287 і ст..288 ч.3 КпАП України, яка прямо передбачає право особи оскаржити до районного (прирівняного до нього) суду постанову органів державної влади та посадових осіб, до яких належать і органи ДАІ та їх посадові особи.
Зазначена постанова винесена 7 червня 2009 року в населенному пунктi «Волохов Яр» співробiтником ДАI не відповідає вимогам закону з таких підстав:
1. Постанова винесена за результатами роботи приладу , який менi пред'явлено не було взагалi.
2. За словами робiтника ДАI цей прилад називається «Беркут» i немає функції кіно- фото чи відеофіксації.
3. Свiдкiв правопорушення немає, а згідно Розпорядження №466 МВС України від 21 травня 2009 року «Про організацію роботи підрозділів ДАІ по профілактиці правопорушень» пункт 1.6. говорить: «Виключити випадки складання відносно водіїв транспортних засобів адміністративних протоколів без доказів їх провини або достатніх доказів допущення ними порушень ПДР (фото-, відеоматеріалів, свідчень свідків і тому подібне).»
4. У постанові зазначено , що метрологічна перевірка не пред'явленого мені прилада дійсна до 6 лютого 2019 року, тоді як така перевірка дійсна не більш ніж один рік.
5. Патрулювання здийснювалося на автомобілі без спеціального забарвлення та спец. сигналів, а використання приватних транспортних засобів не допускається взагалі.
6. Мене було зупинено на відстані 100 метрів біля знаку «Початок населенного пункту», а згідно Розпорядження №466 МВС України від 21 травня 2009 року «Про організацію роботи підрозділів ДАІ по профілактиці правопорушень» пункт 1.4. говорить: «Виключити випадки документування порушень встановленого швидкісного режиму руху транспортних засобів в зоні дії дорожніх знаків, що обмежують максимальну швидкість, на в'їздах до населених пунктів на відстані меншій, ніж 1000 метрів від його початку.»
7. У відповідності до стст.10-15 Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність”, на вимірювання у сфері, у якій їх результат можуть бути використані у якості доказу по справі, розповсюджується державний метрологічний нагляд. За таких умов кожен засіб вимірювальної техніки має бути укомплектований документами про допуск даного типу засобів вимірювальної техніки для використання в Україні та про повірку даного примірника засобу вимірювальної техніки. Таких документів мені співробітником ДАІ надано не було .
Отже, така постанова підлягає скасуванню, як винесена із порушенням закону.
На підставі викладеного, керуючись стст.287, 288 КпАП України,
ПРОШУ:
1.Оскаржувану постанову скасувати, а справу про адміністративне правопорушення щодо мене закрити за відсутністю у моїх діях складу такого правопорушення.
2.Притягнути до відповідальності інспектора Чугуївського взвода ДПС ДАІ УМВСУ в Харківській області ст. прапорщика міліції Довганенка Валерия Володимировича за свідомо незаконне притягнення до адміністративної відповідальності по постанові серія АХ № 133815 від 7 червня 2009 року Шапиро Миколи Вікторовича .
Додаток:
•ксерокопія Постанови по справі про адмінистративне порушення;
• копія Розпорядження №466 МВС України від 21 травня 2009 року «Про організацію роботи підрозділів ДАІ по профілактиці правопорушень»;
• ксерокопія Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
• ксерокопія Довідки про присвоення ідентифікаційного номеру.
• квитанція про сплату Державного мита.
„15” червня 2009 р. Шапиро М.В.
_____________________________________________________________-
Иск в суд при
"Езда в 3-ем ряду при свободных справа"
Солом’янський районний суд м. Києва
вул. Полковника Шутова, 1, м. Київ, 03113
Позивач: Ткачук Олександр Володимирович
вул..Академіка Білецького, б.18,кв.55
м. Київ, 03126
тел.: (067) 217-75-38
Відповідач 1:
Управління ДАI УМВС України
в Кіровоградській області
вул. Панфіловців, 22-Б, м. Кіровоград, 25030
тел: (0522) 35-75-33
Відповідач 2
Інспектор ДПС Ульянівського взводу ДПС
прапорщик міліції
Білоус Володимир Олексійович
службова адреса: автодорога Київ-Одеса,
246 кілометр, 26400
засоби зв’язку невідомі
В справі про адміністративне правопорушення
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ
про визнання протиправною та скасування
постанови про притягнення до адміністративної відповідальності
серія ВА №094645 від 15 лютого 2010 року
15 лютого 2010 року стосовно мене було винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності серія ВА №094645 за порушення п.11.5 Правил дорожнього руху.
Із зазначеною постановою не погоджуюсь, оскільки вона винесена з порушенням норм права, є незаконною, у зв’язку з чим підлягає скасуванню з наступних підстав:
15 лютого 2010 року я, Ткачук Олександр Володимирович, керуючи автомобілем Шкода Октавія (державний реєстраційний номер АА4597НХ), рухаючись по дорозі Одеса-Київ, був зупинений інспектором ДПС Ульянівського взводу ДПС при УМВС України в Кіровоградській обл.прапорщиком міліції Білоусом Володимиром Олексійовичем. Незважаючи на мої ґрунтовні заперечення щодо відсутності факту порушення ПДР, так як я, виконуючи вимоги п.10.4. та п.11.5 Правил Дорожнього Руху, завчасно зайняв відповідне крайнє положення на проїзній частині призначеній для руху в цьому напрямку для здійснення розвороту ліворуч, який знаходився приблизно за метрів 300 від місця зупинки мого автомобіля інспектором ДПС, зазначеною посадовою особою в моїй присутності було складено Протокол про адміністративне правопорушення серія ВА № 104417 від 15.02.2010 року (надалі - Протокол) та винесено Постанову ВА № 094645 від 15.02.2010 р. (надалі – Постанова) про притягнення мене до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП України у вигляді штрафу в сумі 425, 00 грн. (Чотириста двадцять п’ять гривень 00 копійок).
В Протоколі я зазначив,що з суттю порушення не згоден і маю намір оскаржувати такі дії інспектора ДПС в суді, а також, що я рухався в лівій крайній смузі руху при вільній правій у зв’язку з необхідністю виконання розвороту ліворуч ( розворот ліворуч знаходився приблизно в трьохсот метрах від місця зупинки мого автомобіля працівником ДАІ). Також мною було зазначено, що необхідності вмикати сигнал повороту ліворуч не було, так як до розвороту залишалось приблизно 300 метрів. В зв’язку з цим інспектор ДПС Білоус В.О. не міг передбачити виконання мною такого маневру і помилково прийняв рух мого автомобіля в крайній лівій смузі руху при вільній правій за порушення.
З обставин також слід зазначити, що при записі в пункт «свідки» пасажира свого авто –____________, яка знаходилася в автомобілі і могла підтвердити сказане мною, інспектор ДПС сказав , що вона є зацікавленою особою і не дав можливості їй поставити свій підпис в графі свідки (вона знаходилась в моєму автомобілі, а Протокол заповнювався в службовому автомобілі працівників ДПС). Крім того, в цю графу записав іншого інспектора – Олександра Сергійовича (прізвище написано нерозбірливо тому зазначити його не можу), який не міг знати про обставини зупинки мого автомобіля, так як в цей час (в момент зупинки мого автомобіля) він знаходився на іншій стороні дороги.
Інспектором ДПС не були відібрані пояснення в записаного мною свідка, що є порушенням п.4.2. Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26 лютого 2009 року N 77.
Також мої права у відповідності до ст..63 Конституції України, ст..268 КУпАП не були роз’яснені в повному обсязі, а лише сказано, що я маю право оскаржити Постанову та знайомитись з матеріалами справи. Мені не було роз’яснено, що я маю право заявити клопотання про перенесення розгляду справи у зв’язку з необхідністю отримання правової допомоги, а відразу складено Протокол і Постанову і тільки після цього дані документи були надані мені для ознайомлення і підпису, що є грубим порушення цілого ряду чинних нормативно-правових актів України, в тому числі ст..256 КУпАП.
На моє прохання про пред’явлення службового посвідчення, а також нагрудного знаку, мені, після повторної вимоги (так як інспектор сказав, що всі дані є в Протоколі та Постанові), було пред’явлено службове посвідчення Серії УКВ № 016802, а також продиктовано номер нагрудного знаку серії КД № 0118. Самого ж нагрудного знаку мені побачити не вдалось, так як він був відсутній на формі інспектора і не був мені пред’явлений на моє прохання. Відсутність нагрудного знаку у інспектора ДПС є порушенням п.12.5. Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 березня 2009 року N 111.
В Протоколі та Постанові не повністю зазначена посада , яку займає Білоус В.О., а лише зазначено ДПС Ульянівського взводу ДПС пр-к міліції. Звання інспектора було з’ясовано тільки на підставі пред’явленого за моєю вимогою службового посвідчення вже після складання Протоколу та Постанови, а повна назва органу (ДПС Ульянівського взводу ДПС при УМВС України в Кіровоградській обл.) – з сайту Департамента ДАI МВС України. Такі дії інспектора ДАІ є порушенням ст..256 КУпАП, де зазначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол….і т.д. , що свідчить про неправильне заповнення Протоколу. Також це протирічить ч.2 ст.283 КУпАП, яка зазначає, що постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду….і т.д.
Після оформлення Протоколу та Постанови я, намагаючись захистити свої порушені права, зафіксував на фотокамеру мобільного телефону розміщення автомобілів (мого та службового автомобіля працівників ДАІ), а також в підтвердження моїх доводів щодо наміру здійснити розворот ліворуч, який знаходився приблизно за 300 метрів від місця зупинки мого автомобіля інспектором ДПС, знак про можливість розвороту ліворуч та відповідну дорожню обстановку (дані фотографії - №1,№2,№3,№4 додаються до скарги).
Слід також зазначити, що оформлення інспектором ДПС всіх документів зайняло більше тридцяти хвилин, що в свою чергу вимусило мене змінити свої плани ( так як я планував повернутися до Одеси , а в зв’язку з такою затримкою, мені довелося відмовитись від такого повернення та продовжити свій шлях до Києва ).
Щодо суті самого порушення (на думку інспектора ДПС) з яким я не згоден, про що було зазначено в Протоколі, можу сказати наступне:
Відповідно до п.11.5. Правил Дорожнього Руху (надалі – ПДР) - «На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).» Перебування мого автомобіля в лівій смузі пояснюється потребою зробити розворот у зустрічному напрямку, про що є мій запис у Протоколі. Оскільки інспектор ДПС Ульянівського взводу ДПС . прапорщик міліції Білоус Володимир Олексійович не міг не знати про цю обставину (адже після моїх усних пояснень стосовно причини знаходження мого автомобіля в лівій смузі руху саме він складав Протокол і вніс до нього запис, що я при русі в лівій полосі не виконував поворот чи розворот, ), і – тим не менше – виніс Постанову, якою на мене накладено штрафні санкції за порушення того, що прямо рекомендується ПДР (п.11.5. та п.10.4.) – виникає обґрунтована підозра про неповну службову відповідність вказаного працівника ДАІ...
Окрім того вважаю за необхідне зазначити про деякі особливості застосування п.11.5. Правил дорожнього руху та ч.2 ст.122 КУпАП.
Відповідно до п.11.5. ПДР - «На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).»
Даний пункт ПДР дозволяє ВИЇЗД на ліву смугу, а не забороняє РУХ по ній. Крім того, в даному пункті сказано лише про розташування транспортних засобів, і жодного посилання щодо заборони руху по крайній лівій смузі. Таким чином порушити пункт 11.5 ПДР неможливо, оскільки в ньому відсутня пряма заборона на вчинення будь яких дій.
ч.2 ст.122 КУпАП містить виключний перелік адміністративних правопорушень, за які передбачено відповідальність.
В Протоколі та Постанові вказано: «керуючи автомобілем на дорозі, яка має дві смуги в одному напрямку рухався по крайній лівій смузі прямо при вільній правій….».
Таке формулювання відсутнє в частині 2 ст..122 КУпАП, таким чином не правомірно застосована ч.2 ст. 122 КУпАП.
Зважаючи на вказане вище, можна підсумувати наступне:
ДПС Ульянівського взводу ДПС прапорщик Білоус В.О. зупинив мене безпідставно, звинуватив у порушенні, якого я не вчиняв і яке не могло бути вчинене де-факто, склав Протокол, який протирічить обставинам справи та моїм поясненням, виніс Постанову по ч.2статті 122 КУпАП , яка не регламентує інкриміноване мені правопорушення.
В діях інспектора ДПС вбачається порушення таких статей нормативно-правових актів:
• п.4.2. Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26 лютого 2009 року N 77 (не давши можливості підписати Протокол свідку – _____________та не відібравши в неї письмових пояснень, як аргумент зазначивши, що вона є зацікавленою особою, що протирічить ст..272 КУпАП та ст..50 ЦПК України);
• п.16.5.3 Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 березня 2009 року N 111(не давши можливості підписати Протокол свідку –_______________та не відібравши в неї письмових пояснень, як аргумент зазначивши, що вона є зацікавленою особою, що протирічить ст..272 КУпАП та ст..50 ЦПК України);
• ст..256 КУпАП ( не роз’яснивши мені в повному обсязі мої права, в тому числі, щодо надання права на захист);
• п.6.5. Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 березня 2009 року N 111 ( так як відмовився пред’явити мені свій нагрудний знак, який був відсутній на його формі);
• п.12.5. Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 березня 2009 року N 111 ( так як відмовився пред’явити мені свій нагрудний знак, який був відсутній на його формі); • ст..256 КУпАП ( не вказавши в Протоколі повне найменування своєї посади та звання);
Додатково вказую що:
п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП зазначає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо відсутні подія і склад адміністративного порушення (після моїх пояснень та доводів інспектор ДПС мав виконати припис даної статті та закрити провадження по справі в зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, чого він не зробив і тим самим порушив припис даної статті).
Згідно з ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією України та законами України (порушивши ряд статей нормативно-правових актів, інспектор ДПС тим самим порушив ч.2 ст.19 КУ).
ст. 280 КУпАП зазначає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено правопорушення, чи винна вказана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративні відповідальності…тощо ( інспектором ДПС не були з’ясовані всі фактичні обставини справи, а ті що були наголошені мною він не прийняв до уваги, хоча повинен був прийняти їх до відома та врахувати при прийнятті рішення).
Згідно з ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. (Рух по лівій смузі руху при вільній правій з наміром здійснення розвороту ліворуч повністю відповідає вимогам п.11.5 та п. 10.4. Правил дорожнього руху, не посягає на громадський порядок управління і за таку дію законом не передбачено адміністративну відповідальність, а тому така дія не може вважатися адміністративним правопорушенням). • ст..256 КУпАП ( не вказавши в Протоколі повне найменування своєї посади та звання);
Додатково вказую що:
п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП зазначає, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо відсутні подія і склад адміністративного порушення (після моїх пояснень та доводів інспектор ДПС мав виконати припис даної статті та закрити провадження по справі в зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, чого він не зробив і тим самим порушив припис даної статті).
Згідно з ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією України та законами України (порушивши ряд статей нормативно-правових актів, інспектор ДПС тим самим порушив ч.2 ст.19 КУ).
ст. 280 КУпАП зазначає, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено правопорушення, чи винна вказана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративні відповідальності…тощо ( інспектором ДПС не були з’ясовані всі фактичні обставини справи, а ті що були наголошені мною він не прийняв до уваги, хоча повинен був прийняти їх до відома та врахувати при прийнятті рішення).
Згідно з ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. (Рух по лівій смузі руху при вільній правій з наміром здійснення розвороту ліворуч повністю відповідає вимогам п.11.5 та п. 10.4. Правил дорожнього руху, не посягає на громадський порядок управління і за таку дію законом не передбачено адміністративну відповідальність, а тому така дія не може вважатися адміністративним правопорушенням).
ч.3. ст..62 Конституції України вказує на те, що обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь ( так як обставини викладені мною не були враховані інспектором ДПС, вважаю, що Протокол та Постанова складені на підставі нічим не аргументованих припущень інспектора ДПС).
Відповідно до п. 2 ст. 71 КАСУ, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 288 КУпАП України особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
У відповідності до п.2 ч.1 ст.18 КАСУ місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно ч.2 ст.19 КАСУ та Постанови №2 Пленуму Вищого Адміністративного Суду України від 6 березня 2008 року, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Враховуючи все вищевикладене, керуючись ст.ст.104-106, 162 Кодексу адміністративного судочинства України
ПРОШУ:
1. Визнати протиправною та скасувати Постанову про притягнення Ткачука Олександра Володимировича до адміністративної відповідальності серія ВА №094645 від 15 лютого 2010року.
ДОДАТКИ:
1.Копія протоколу про вчинення адміністративного правопорушення серія ВА №104417 від 15 лютого 2010року - три примірники .
2. Копія постанови про притягнення до адміністративної відповідальності серія ВА №094645 від 15 лютого 2010 року-три примірники.
3.Копія адміністративного позову на п'яти аркушах - три примірники .
4.Фотографії з місця пригоди №1, №2, №3, №4 - по три примірники. ПРОШУ:
1. Визнати протиправними дії інспектора ДПС Ульянівського взводу ДПС при УМВС України в Кіровоградській обл.прапорщика міліції Білоусом Володимиром Олексійовичем при винесенні постанови про притягнення Ткачука Олександра Володимировича до адміністративної відповідальності серія ВА №094645 від 15 лютого 2010року.
2.Скасувати постанову про притягнення Ткачука Олександра Володимировича до адміністративної відповідальності серія ВА №094645 від 15 лютого 2010року.
дивимся ст.162 КАСУ 2. У разі задоволення адміністративного позову суд може
прийняти постанову про:
1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення;
2) зобов'язання відповідача вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій;
VodoSKODnik, коли вказуєте відповідачів не робіть скорочень (Управління ДАI УМВС України), пишіть назви повністю - Управління Дорожньої автомобільної інспекціїї Управління Міністерства внутрішніх справ України і т.д. Це може стати причиною для винесення ухвали про виправлення недоліків (на жаль, суди чіпляються за таку можливість, щоб відфутболити подібні справи).
Щодо позовних вимог, можливо варто викласти в такій редакції:
1. Визнати дії Відповідачів неправомірними.
2. Постанову в справі про адміністративне правопорушення серія ... №... від... скасувати.
3. Справу про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю в моїх діях складу такого правопорушення.
Последний раз редактировалось
Nik Сб дек 25, 2010 19:29:46, всего редактировалось 1 раз.